FEN-WENT

Wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Wentylacja – projekt, montaż, naprawa

Jednym z trzech podstawowych obszarów naszych działań jest wentylacja. Zajmujemy się dostawą urządzeń oraz wykonywaniem instalacji wentylacji we wszelkiego rodzaju obiektach. Oprócz instalacji nawiewno-wywiewnych, wykonujemy także instalacje wentylacji połączone z odzyskiem ciepła, osuszaniem, ogrzewaniem powietrznym oraz schładzaniem powietrza w okresach letnich.

Dostosowujemy rozwiązania techniczne do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Nasze projekty zawsze wykonane są ściśle według ich potrzeb, zaś urządzenia dostosowane są w sposób pozwalający wentylacji na działanie sprawne i wydajne, dając przy tym najlepszy komfort użytkowania.

Jakie znaczenie ma wentylacja?

Z pewnością jest ona niezbędnym elementem w każdym obiekcie mieszkalnym czy firmowym. Systemy wentylacyjne doprowadzają do nich świeże powietrze pochodzące z zewnątrz oraz usuwają szkodliwe opary i dym. Instalacja wentylacji ma kluczowe znaczenie zarówno dla człowieka, jak i stanu technicznego budynku. Tam, gdzie nie ma właściwej cyrkulacji gazów i aerozoli, pojawiają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Mają one negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie przebywających we wnętrzach osób.

Konsekwencją wadliwych systemów wentylacyjnych mogą być bóle głowy, uczucie zmęczenia, pogorszenie koncentracji albo choroby układu oddechowego. Niewłaściwy montaż wentylacji lub jej brak powoduje, że na nadprożach, ościeżnicach czy w narożach pokoi pojawiają się pleśń i grzyby. Oprócz tego dochodzi do parowania szyb oraz pęcznienia drewnianych mebli i podłóg.

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu możemy zaproponować, zaprojektować oraz wykonać instalacje dostosowane do parametrów i specyfiki budynku, a zarazem zapewniające użytkownikom komfortowe warunki do funkcjonowania na co dzień.

Od montażu do serwisu wentylacji

Nasza oferta obejmuje wsparcie klientów z Torunia i okolic na każdym etapie tworzenia systemu wentylacyjnego. Pomagamy go zaprojektować na podstawie wcześniejszych pomiarów kubatury budynku. Przeprowadzamy również ocenę jego możliwości technicznych oraz liczby przebywających w nim osób. Na to, aby wentylacja spełniała oczekiwania użytkowników, wpływ mają różne elementy starannie dobrane pod względem wydajności i przepustowości instalacji.
Prowadzimy sprzedaż sprawdzonych urządzeń oraz systemów wentylacyjnych. Zachęcamy, aby regularnie dbać o ich stan techniczny, ograniczając ryzyko pojawienia się różnego rodzaju awarii czy rozwoju grzybów.

Instalacje wentylacyjne zakładamy m.in. w:
• domach jednorodzinnych,
• biurach,
• budynkach użyteczności publicznej
• obiektach handlowych i przemysłowych.

Rzetelnie i terminowo oraz zgodnie z wytycznymi sztuki budowlanej zakładamy systemy zapewniające wymianę. Poza montażem wentylacji gwarantujemy usługi serwisowe: jej czyszczenie, naprawę i konserwację.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!