FEN-WENT

Wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Montaż, serwis i naprawa klimatyzacji – Toruń

Klimatyzacja to najlepszy sposób na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w Twoim domu. Właściwie zaprojektowana, wykonana, zamontowana i serwisowana klimatyzacja poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. To szczególnie ważne w obliczu zmian klimatycznych, w związku z którymi wysokie temperatury w Polsce nie są niczym nadzwyczajnym.

W naszej ofercie znajdują się klimatyzatory ścienne, kasetonowe, przysufitowo-podłogowe, kanałowe, przenośne i okienne.

Klimatyzatory ścienne 

Stanowią najpopularniejszy typ klimatyzatorów, dzięki czemu ich wybór jest niezwykle bogaty, a dodatkowe rozwiązania – np. piloty, ozdobne oświetlenie, kolory i kształty – ciekawe oraz funkcjonalne. Charakteryzują się dużą wydajnością oraz cichą pracą, można umieścić je w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzatory kanałowe

Dzięki systemowi specjalnych kanałów umożliwiają jednoczesną pracę w kilku pomieszczeniach, nawiewając do nich powietrze o odpowiedniej temperaturze. Ustawiana jest ona jako średnia ze wszystkich wnętrz, a powietrze rozprowadzane jest bardzo równomiernie i dokładnie.

Klimatyzatory kasetonowe

 Instalowane są w pomieszczeniach, w których zastosowano podwieszane sufity – w salach konferencyjnych, restauracjach, biurach czy hotelach. Jest to rozwiązanie estetyczne, nie rzucające się w oczy, a przy tym ciche i wydajne.

Klimatyzatory przenośne

Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne ze względu na fakt, że urządzenie można postawić w pomieszczeniu, gdzie akurat jest potrzebne. Nowoczesne, wysokiej jakości jednostki charakteryzują się dużą wydajnością i cichą pracą.

Klimatyzatory przysufitowo-podłogowe

Montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Powietrze płynie z dużą prędkością tuż pod sufitem, następnie zaś zwalnia, dzięki czemu przepływ jest równomierny. Nadają się przede wszystkim do pomieszczeń wysokich, w których górne partie nie muszą być chłodzone/ogrzewane tak, jak partie dolne.

Klimatyzatory okienne

Polecane są wszędzie tam, gdzie występować mogą trudności z zamontowaniem klasycznej instalacji chłodzącej. Można umieścić je w świetle okna, w miejsce skrzydła okiennego lub w otworze ściennym.

Zalety klimatyzatorów

Proponowane przez nas klimatyzatory wyróżniają się nowoczesnym wyglądem oraz cichą i efektywną pracą. Montaż urządzeń zapewniających proces wymiany powietrza oraz pozwalających na indywidualne kontrolowanie temperatury i wilgotności w pomieszczeniach ma wiele zalet. Klimatyzacja pozwala na komfortowe przebywanie w domu lub miejscu pracy nawet podczas najbardziej upalnych dni. Wypływa to nie tylko na zdolność koncentracji i efektywność pracy, ale i jakość snu – pozwala na właściwy wypoczynek. Montaż klimatyzatora ułatwia również pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń mieszkalnych lub biurowych.

Warto dbać o to, aby instalacja była jak najdłużej sprawna technicznie. Dlatego ważne są także serwis, naprawa i konserwacja klimatyzacji. Dobrze, aby zajęli się tym tacy fachowcy jak my. Mamy już duże doświadczenie w tym zakresie i wykonaliśmy wiele zleceń dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Warto np. pomyśleć o uzupełnieniu czynnika chłodniczego nie rzadziej niż raz na 2 lata.
Montaż, naprawa, serwis i konserwacja klimatyzacji w Toruniu

Nasze usługi świadczone dla klientów z Torunia oraz okolic obejmują kompleksową obsługę w zakresie:
• montażu,
• naprawy,
• serwisu,
• konserwacji klimatyzacji

Pomagamy wybrać odpowiedni model klimatyzatora oraz zainstalować go w odpowiednim miejscu przy zachowaniu nie tylko walorów praktycznych, ale i estetycznych. Oferujemy rozwiązania, które z jednej strony spełniają potrzeby klientów, a z drugiej są dostosowane do konkretnego obiektu.

Pomimo tego, że klimatyzatory to urządzenia działające przez wiele lat, kluczowe elementy w ich użytkowaniu stanowią serwis i konserwacja. Dzięki tym dwóm czynnościom sprzęt jest nie tylko sprawny, ale i odgrzybiany, czyli zapewnia wymianę czystego powietrza i jest bezpieczny dla osób, które przebywają w danym pomieszczeniu. Warto więc zapewnić sobie dogodne środowisko do funkcjonowania w domu i w pracy.

Jeśli więc Państwo zdecydowali się na montaż klimatyzacji lub dotychczas zamontowany klimatyzator potrzebuje naprawy, serwisu lub konserwacji, warto zgłosić się do naszej firmy w Toruniu!