FEN-WENT

Wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Rekuperacja Toruń

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który w efektywny i oszczędny sposób dostarcza do naszych domów świeże powietrze – o każdej porze roku, bez otwierania okien.

Zajmujemy się projektowaniem, doradztwem technicznym oraz montażem systemów rekuperacji, do których najważniejszych funkcjonalności należą:

Ciągły proces wymiany powietrza, który znacznie zwiększa komfort klimatyczny oraz zapewnia stały dopływ świeżego powietrza

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci

Do 50% oszczędności na ogrzewaniu

Brak pleśni, grzybów, owadów

Brak przeciągów

W naszej ofercie znajdują się rekuperatory “na każdą kieszeń”, dostosowane do każdego budżetu. Co ważne, jeżeli inwestor decyduje się na rekuperację w fazie projektowania domu, to nie będzie potrzebować kominów grawitacyjnych oraz bardzo drogich okien z mikro wentylacją. Wpłynie to korzystnie nie tylko na obniżenie kosztów budowy, ale także zwiększy metraż.

Instalacje wykonujemy według projektu bazującego na Polskich Normach Budowlanych, dzięki czemu każde pomieszczenie ma przypisaną określoną ilość powietrza, co znacznie zwiększa sprawność systemu oraz poprawia komfort klimatyczny w pomieszczeniach. Instalacja wykonana jest z użyciem przewodów sztywnych, które w pełni wykorzystują możliwości rekuperatora oraz zwiększają jego żywotność nawet pięciokrotnie (w porównaniu do instalacji na przewodach miękkich, na których bazuje większość firm w Polsce).