FEN-WENT

Wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

KLIMATYZACJA

Klimatyzacja to najlepszy sposób na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w Twoim domu. Właściwie zaprojektowana, wykonana, zamontowana i serwisowana klimatyzacja poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. To szczególnie ważne w obliczu zmian klimatycznych, w związku z którymi wysokie temperatury w Polsce nie są niczym nadzwyczajnym.

W naszej ofercie znajdują się klimatyzatory ścienne, kasetonowe, przysufitowo-podłogowe, kanałowe, przenośne i okienne.

Klimatyzatory ścienne 

Stanowią najpopularniejszy typ klimatyzatorów, dzięki czemu ich wybór jest niezwykle bogaty, a dodatkowe rozwiązania – np. piloty, ozdobne oświetlenie, kolory i kształty – ciekawe oraz funkcjonalne. Charakteryzują się dużą wydajnością oraz cichą pracą, można umieścić je w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzatory kanałowe

Dzięki systemowi specjalnych kanałów umożliwiają jednoczesną pracę w kilku pomieszczeniach, nawiewając do nich powietrze o odpowiedniej temperaturze. Ustawiana jest ona jako średnia ze wszystkich wnętrz, a powietrze rozprowadzane jest bardzo równomiernie i dokładnie.

Klimatyzatory kasetonowe

 Instalowane są w pomieszczeniach, w których zastosowano podwieszane sufity – w salach konferencyjnych, restauracjach, biurach czy hotelach. Jest to rozwiązanie estetyczne, nie rzucające się w oczy, a przy tym ciche i wydajne.

Klimatyzatory przenośne

Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne ze względu na fakt, że urządzenie można postawić w pomieszczeniu, gdzie akurat jest potrzebne. Nowoczesne, wysokiej jakości jednostki charakteryzują się dużą wydajnością i cichą pracą.

Klimatyzatory przysufitowo-podłogowe

Montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Powietrze płynie z dużą prędkością tuż pod sufitem, następnie zaś zwalnia, dzięki czemu przepływ jest równomierny. Nadają się przede wszystkim do pomieszczeń wysokich, w których górne partie nie muszą być chłodzone/ogrzewane tak, jak partie dolne.

Klimatyzatory okienne

Polecane są wszędzie tam, gdzie występować mogą trudności z zamontowaniem klasycznej instalacji chłodzącej. Można umieścić je w świetle okna, w miejsce skrzydła okiennego lub w otworze ściennym.